تبلیغات
تکست آهنگ - فیس بوک خاطره‌های قدیمی را تداعی می‌کند؛ ورود چت روم‌ها به فیس بوک مسنجر

فیس بوک خاطره‌های قدیمی را تداعی می‌کند؛ ورود چت روم‌ها به فیس بوک مسنجر

یکشنبه 23 آبان 1395 09:35 ب.ظ

 

فیس بوک خاطره‌های قدیمی را تداعی می‌کند؛ ورود چت روم‌ها به فیس بوک مسنجر

 • فیس بوک خاطره‌های قدیمی را تداعی می‌کند؛ ورود چت روم‌ها به فیس بوک مسنجر

  بدون در نظر گرفتن نقاط منفی و توجه به این موضوع که همیشه افرادی برای خراب کردن یک جو سالم وجود دارند، چت روم‌ها از جمله سرگرم‌کننده‌ترین و آموزنده‌ترین مکان‌ها در دنیای اینترنت هستند که با صحبت کردن با تعداد زیادی از افراد در آن‌ها، واقعا گذر زمان را حس نمی‌کنید. فارغ از شادی و سرگرمی‌ می‌توان در چت روم‌ها بحث‌های مختلفی اعم از علمی و اجتماعی راه انداخته و برای ساعت‌ها غرق در گفتگو شد. یکی دیگر از مزایای البته تلخ این مکان‌ها، زمانی است که شخصی مشخص برای صحبت کردن پیدا نکرده و در ادامه با سر زدن به این اتاق‌های مجازی، فردی را برای آغاز گفتگوی خود پیدا می‌کنید. اگر چه بیشتر پیام رسان‌های امروزی اهمیت این موضوع را فراموش کرده‌اند، به نظر می‌رسد که برخی به نیاز گفتگوی گروهی واقف شده و درصدد هستند تا آن را در امکانات خود قرار دهند. معرفی چت روم مسنجر فیس بوک می‌تواند شروعی بر این اتفاق باشد.

  از این پس اگر که احساس تنهایی بر شما چیره شده و شدیدا به صحبت با یک فرد “غریبه” برای خالی کردن خود نیاز پیدا کردید، می‌توانید بر روی چت روم مسنجر فیس بوک حساب باز کنید. فیس بوک قابلیت جدیدی در پیام رسان خود، که محبوبیت میلیارد نفری در سراسر دنیا دارد، ارائه کرده و تصمیم دارد تا خاطرات قدیمی وقت گذرانی و همچنین گفتگوهای با ارزش و هدفمند با افرادی که آشنایی زیادی با آن‌ها ندارید را تداعی کند. البته، به نوعی نمی‌توان این قابلیت را جدید دانست چرا که فیس بوک پیش‌تر اپلیکیشنی با نام فیس بوک رومز (Facebook Rooms) به طور مستقل داشت، فضایی که کرکره‌های آن در ماه دسامبر سال گذشته (یازده ماه پیش) به طور کامل پایین کشیده شد. اما حالا چت روم مسنجر فیس بوک به عنوان بخشی از این پیام رسان محبوب شناخته شده و دیگر خبری از دو اپلیکیشن جداگانه نیست.

  چت روم مسنجر فیس بوکچت روم مسنجر فیس بوک و در کل هر نوع اپلیکیشن و یا مکان دیگری که به عنوان اتاق گفتگو شناخته می‌شود، فضایی است عمومی در دنیای اینترنت که به منظور صحبت کردن پیرامون موضوعی که سازنده اتاق (روم) تعریف کرده مورد استفاده قرار می‌گیرد. چت روم مسنجر فیس بوک می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد و این امکان را به سازنده می‌دهد تا کاربران را در صورت نیاز اخراج کند، چون همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از بدی‌های چت روم‌ها ظهور خراب کاران اینترنتی و تلاش آن‌ها برای بهم ریختن جو آرام و مسالمت‌آمیز موجود است.

  چت روم مسنجر فیس بوک تصمیم دارد تا نیاز به صحبت کردن در رابطه با یک موضوع منحصربه‌فرد را برآورده سازد. از آنجایی که کاربرد اصلی آن، داشتن گفتگو‌هایی مرتبط با موضوعات از پیش تعیین شده است، پس شناختن یا نشناختن دیگر افراد اهمیتی نداشته و می‌توانید با افرادی که آشناییتی با آن‌ها ندارید به گفتگو بپردازید.

  چت روم مسنجر فیس بوک همانند روالی که تاکنون در گروه‌های پیام رسان‌های مختلف دیده‌ایم، به جای کنار هم جمع کردن افرادی که یکدیگر را شناخته و تصمیم دارند تا در مورد هر چیزی صحبت کنند، موضوع‌محور بوده و تصمیم دارد تا افراد را نه بر اساس شناخت از یکدیگر، بلکه طبق علاقه‌شان به یک موضوع خاص کنار هم جمع کند.‌

  قابلیت ساخت چت روم مسنجر فیس بوک اکنون برای آزمایش، توسط کاربران در کشورهای کانادا و استرالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بعد از دیدن نتیجه، ارائه به‌روز‌رسانی در سطح جهانی آغاز شود. صمیمانه امیدواریم که کاربران کشورهای مذکور اخلاق استفاده از اتاق‌های عمومی گفتگو را رعایت کرده و قوانین تعیین شده از سوی فیس بوک را مورد به مورد رعایت کنند، بلکه با موفقیت‌آمیز خوانده شدن پروژه، عرضه این آپدیت در دیگر کشورها نیز آغاز شود.


برچسب ها: فیس ، بوک ، خاطره‌های ، قدیمی ، را ، تداعی ، می‌کند؛ ،