تبلیغات
تکست آهنگ - خنثی سازی یک عملیات تروریستی درمقدونیه/ دستگیری 2 نفر

خنثی سازی یک عملیات تروریستی درمقدونیه/ دستگیری 2 نفر

پنجشنبه 20 آبان 1395 11:43 ب.ظ

 

خنثی سازی یک عملیات تروریستی درمقدونیه/ دستگیری 2 نفر

 • خنثی سازی یک عملیات تروریستی درمقدونیه/ دستگیری 2 نفر

  پلیس مقدونیه در هماهنگی امنیتی با پلیس چند کشورمنطقه در یک عملیات برنامه ریزه شده یک حمله تروریستی در این کشور را خنثی کرد.

  به گزارش ایرنا، 'میتکو چاوکوو' رئیس امور امنیت عمومی وزارت کشور مقدونیه روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در یک نشست خبری گفت که در عملیات پلیس دو تن با سنین 23 و 24 ساله مظنون به اقدام تروریستی و همچنین با افرادی در ارتباط بودند که در حمایت از داعش در خارج می جنگیدند، دستگیر شدند.

  بنا به اظهارات رئیس امنیت عمومی وزارت کشور مقدونیه؛ یک تن از متهمین مظنون به اقدام تروریستی در روستای آراچینوو مقدونیه و دیگر با هماهنگی پلیس کوزوو در این منطقه دستگیر و بازداشت شدند.

  چاوکوو در ادامه توضیح داد: عملیات دستگیری دو مظنون به اعمال تروریستی که در اسکوپیه پایتخت مقدونیه طرح ریزی شده بود بخشی از عملیات های ضد تروریستی پلیس مقدونیه، آلبانی و کوزوو محسوب می شود که در چهارم نوامبر ( 14 آبان) با موفقیت انجام شد. 

  رئیس اداره امنیت عمومی وزارت کشور مقدونیه افزود که هدف دستگیر شدگان انجام اعمال تروریستی در مقدونیه بوده است که با اطلاعات امنیتی به موقع خنثی شد.

  وی افزود که این افراد بنا به اطلاعات امنیتی با اعضای گروه های تروریستی و همچنین با کسانی که در صفوف داعش در خارج از کشور می جنگیدند در ارتباط بودند.

  همچنین گفته شده است که در طی عملیات دستگیری این افراد و بازرسی محل اقامت آنها در اسکوپیه و روستای آراچینوو چند دستگاه گوشی تلفن همراه با سیم کارت، دوربین، پنجه بوکس فلزی، فشنگ، بدنه رایانه، تبلت و اسناد و مدارک مختلف نیز کشف و ضبط گردید.

  دستگیر شدگان متهم به اقدام تروریستی در مقدونیه تا انجام مراحل دادگاهی در بازداشت بسر می برند.

  کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین و مقدونیه و همچنین کوزوو نیز در راستای مبارزه با تروریسم و جلوگیری از افراد در پیوستن به گروه های تروریستی و یا شرکت در جنگ های خارج از کشور قوانینی را به تصویب رسانده اند که به موجب این قوانین از 3 تا 15 سال زندان محکوم می شوند.


برچسب ها: خنثی ، سازی ، یک ، عملیات ، تروریستی ، درمقدونیه/ ، دستگیری ،